back to posts |

Możemy zastosować dwa podejścia:

Naszym zdaniem, nic nie zastąpi doświadczenia i wiedzy badacza/badaczki — dlatego  najlepsze są półautomatyczne narzędzia wspomagające analizę danych, a nie wykonujące ją w całości!  Narzędzia powinny wspomóc, usprawnić, wskazać dane warte uwzględnienia w pracy badacza/badaczki, a nie ich zastąpić.

MOŻLIWOŚCI TECHNICZNE

W wyborze oprogramowania wspomagającego analizę danych mamy do wyboru narzędzia oferujące dwa rodzaje systemów: klasyczne oprogramowanie komputerowe oraz platformy online (SaaS) .

Druga grupa to software as a service, w skrócie SaaS czyli taki dropbox, google drive, gmail. Na nich płacimy za czas dostępu — czyli opłacamy tyle, ile będziemy  realnie korzystać.  One zazwyczaj, nie dają ograniczeń  dostępowych – czyli możemy mieć do nich dostęp z dowolnego urządzenia, gdziekolwiek jesteśmy na świecie. Co więcej, cześć z nich pozwala na dostęp do konta, nieograniczonej liczby osób – co pozwala na pracę na jednym projekcie, większej liczbie osób. Podczas analizy uważamy, że takie właśnie narzędzia dają najwięcej możliwości i pozwalają optymalizować czas pracy badaczy/ek w stosunku do poniesionych kosztów – nie ma potrzeby wysyłania plików i badacze/czki na bierząco widzą swoją pracę (mogą zostawiać sobie cenne komentarze). Od naszych klientów/tek wiemy, że wiele z nich wpuszcza na konkretny projekt specjalistów/tek z dziedziny, którzy po zalogowaniu mogą analizę opatrzeć stosownymi komentarzami z dziedziny, jaką reprezentują (specjaliści/tki współpracują całkowicie zdalnie).

  • płacisz za czas, który realnie wykorzystujesz
  • dostęp z każdego urządzenia – jedyny wymóg dostęp do internetu
  • brak ograniczeń co do osób korzystających z danego konta
  • update analizy danych na bieżąco
  • możliwość nadawania różnych poziomów dostępu

FOCUSSON

FOCUSSON to Software as a Service z rozbudowanymi stopniami dostępu w ramach jednego projektu. Oznacza to, że osoba nadzorująca projekt może zdecydować, kto widzi wszystkie analizy, albo wszystkie projekty, a kto ma dostęp tylko do konkretnych danych.

Jeżeli interesuje cię tematyka związana z wywiadami online i analizami tekstów to śledź nasz profil na LinkedIn, Facebook i na Twitter. Będziemy się starać wrzucać tam jak najwięcej informacji, które warto wiedzieć. Jeśli jesteś szczególnie zainteresowany lub zainteresowana jakimś tematem to napisz do nas, a my postaramy się odpowiedzieć na twoje pytania.