report

Czy masz przed sobą masę tekstów i nie wiesz od czego zacząć?

Focusson to Excel dla badaczy i badaczek jakościowych.

Obszerny tekst sprawia trudność nawet najbardziej precyzyjnemu oku. Focusson wspomoże analizę, dzięki czemu dostrzeżesz co jest ważne, co warto wyróżnić w raporcie, a co trzeba jeszcze pogłębić zadając kolejne pytania.

Analiza danych jakościowych w badaniach nigdy ​nie była tak łatwa.

1 dzień za darmo

wzmocnij swój zespół badań marketingowych

już dzisiaj przeprowadz swój pierwszy wywiad i skorzystaj z modułu analiz

TESTUJ ZA DARMO

raport

Precyzja w analizach
Dostrzeż to, co do tej pory nie było widoczne.

Obszerny tekst sprawia trudność nawet najbardziej precyzyjnemu oku. Program wspomoże analizę, dzięki czemu dostrzeżesz co jest ważne, co warto wyróżnić w raporcie, a co trzeba jeszcze pogłębić zadając kolejne pytania.

Raport

Wszystkie wyniki mogą być uwzględnione w raporcie z badań

Frekwencyjność

Chmura tagów

Screenshot 2019-07-06 at 23.20.48

To narzędzie, które pozwala na zrobienie szczegółowej i automatycznej analizy, która poprzez zestawienie wskaże, najważniejsze wątki w tekście oraz jak często była o nich mowa. Nie pozostajesz bez wpływu na jej rezultaty – łącząc statystykę frekwencyjności pojedyńczych słów zobaczysz jak często pojawiały się słowa w określonej odmianie np. palić, jarać, kopcić, dymić, ćmić czy kurzyć. Czy Twoi klienci na pewno palą czy może jarają? Dzięki Frekwencyjności możesz sprawdzić jakie czasowniki, rzeczowniki czy inne części mowy występowały w analizowanym materiale.

chmura

wirtualne mazaki

To narzędzie pozwoli na tagowanie najważniejszej dla Ciebie treści. Możesz zakreślać ciekawe fragmenty razem z innymi osobami, które zaprosisz do wspólnej analizy. Każdy z zakreślonych fragmentów będzie w utworzonej przez Ciebie kategorii. Na każdym etapie pracy możesz sprawdzić z jakiego tekstu pochodzą zakreślone fragmenty. Po zakończeniu pracy możesz wyeksportować wszystkie cytaty do MS Excel.

Zakreślacz

System kodowy z czterema poziomami zagłębienia

Współwystępowanie

Graficzne zobrazowanie relacji między kategoriami i subkategoriami

ratio

Rozbudowane narzędzie zakreślacz daje możliwość łatwego sprawdzenia relacji pomiędzy kategoriami czy subkategoriami. Obrazuje ono, w graficznie przejrzysty sposób, na ile w jednej kategorii mieści się druga. Możliwość definiowania relacji jest nieograniczona i pozwala na wzbogacenie analiz.

Przeanalizowaliśmy kilka artykułów podpowiadających, co możemy zrobić, aby ocalić naszą planetę (bazując na 152 słowach) częściej padały podpowiedzi co robić bez potrzeby ponoszenia dodatkowych kosztów – stanowiło to 81% wypowiedzi, niż podpowiedzi jak można zmienić planetę mogąc przeznaczyć na to większe pieniądze – 10% wypowiedzi.

statystyki

chmura tagów

Narzędzie, które pokaże pary słów lub zwroty, które często występują razem. Kolokacje są to słowa, które są używane regularnie z innymi słowami. Możliwym jest określenie czy mają to być powtarzające się dwa słowa, czy więcej. Są to połączenia, które brzmią naturalnie dla wszystkich posługujących się danym językiem. Kolokacje to szansa na szybkie poznanie insightów.

Kolokacje

Chmura tagów najczęściej powtarzających się zwrotów

Lingwistyka

To zestaw w pełni automatycznie generowanych wskażników pozwalających na ocenę sprawności językowej.

Screenshot 2019-07-06 at 23.24.13

To narzędzie automatycznie generujące zbiór wskaźników pozwalających wnioskować o płynności językowej grupy badanych ludzi lub poszczególnych osób. Wynik jest przejrzysty graficznie i może stanowić część raportu.

język

wirtualna lupa

Te narzędzia usprawniają pracę na obszernym tekście. Pozwalają na dokonywanie zmian w automatycznych oznaczeniach przez system oraz na szybki podgląd czy tekst jest w języku polskim, czy w angielskim. Pozwala to na dużo głębszą i dokładniejszą analizę w obu wersjach językowych. Jest przydatny, dla analiz prowadzonych w oparciu o analizę części mowy np. jak osoby badane nazywały czynności – czasowniki, albo jak opisują omawiany produkt – przymiotniki, albo jak nazywają produkt – rzeczowniki itp. Jest to sposób na budowę słownika naszej grupy docelowej, co bardzo podnosi efektywność komunikacji, tekstów na stronie, ulotkach czy innych przekazów medialnych.

Filter i Korektor

Filter to wirtualna lupa, pozwalająca na szybki podgląd wersji językowych tekstu, zaś Korektor pozwala na dokonywaniu zmian w tym co system oznaczył automatycznie.